رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

درخواست سورس یه برنامه ک داخلش عکس داره

پست های پیشنهاد شده

سلام اگه ممکنه یکی از دوستان سورس ی برنامه رو بهم بده ک داخلش از تعدادی عکس با اندازه های مختلف استفاده شده باشه .

من ی برنامه ساختم ک اندازه ی عکسهای داخلش رو تو دستگاههای مختلف درست نمایش نمیده .

با این ک اصول نسبت هارو رعایت کردم . 

ldpi = 0.75 , mdpi = 1 , hdpi = 1.5 , xhdpi = 2 , xxhdpi = 3 , xxxhdpi = 4

میخوام سورس ی برنامه رو ببینم تا متوجه بشم اشتباهم کجا بوده .

ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

نام عکسها را در تمام پوشه ها یکسان قرار دادید؟

عکسها در یک دستگاه خاص مثلا 5 اینچی mdpi درست بوده که بعد همون رو با نسبت ها ی مختلف کوچک و بزرگ کنید

لینک ارسال

سلام

نام عکسها را در تمام پوشه ها یکسان قرار دادید؟

عکسها در یک دستگاه خاص مثلا 5 اینچی mdpi درست بوده که بعد همون رو با نسبت ها ی مختلف کوچک و بزرگ کنید

سلام

بله اسمها یکسانه .

عکسها رو تو اندازه های مختلف میاره ، ولی تو ی دستگاه مثلا کوچیک نشون میده . تو ی دستگاه عکسها رو میبره گوشه .

در واقع چهارتا button گذاشتم ک بکگراندشون عکسه .

داخل یک دستگاه 320 * 480 mdpi درسته ولی تو بقیه دستگاهها جای عکسها و اندازه هاشون بهم میخوره .

لینک ارسال

salam in source ro bebin :

source آخرین خبر !

بله من هم با همین نسبت ها عکسها رو قرار دادم و اسمها هم یکسانند .

فک میکنم داخل .xml کدهارو اشتباه نوشتم . این کدهای مربوط ب اکتیویتی ک داخلش چهارتا کلید داره :

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>    xmlns:tools="http://schemas.android.com/tools"    android:id="@+id/widget0"    android:layout_width="fill_parent"    android:layout_height="fill_parent"    android:background="#040433"    android:gravity="center"    tools:ignore="Deprecated" >            android:id="@+id/textView1"        android:layout_width="wrap_content"        android:layout_height="wrap_content"        android:layout_alignParentTop="true"        android:layout_centerHorizontal="true"        android:layout_marginTop="29dp"        android:paddingBottom="5dp"        android:paddingLeft="1dp"        android:paddingRight="1dp"        android:paddingTop="5dp"        android:text="PARSIPET.IR"        android:textAppearance="?android:attr/textAppearanceLarge"        android:textColor="#5dff41"        android:textSize="50dp"        tools:ignore="HardcodedText" />            android:id="@+id/btn3"        android:layout_width="145dp"        android:layout_height="145dp"        android:layout_alignLeft="@+id/btn1"        android:layout_alignParentBottom="true"        android:layout_marginBottom="19dp"        android:background="@drawable/spice_finch"        android:paddingBottom="3dp"        android:paddingLeft="3dp"        android:paddingRight="3dp"        android:paddingTop="3dp"        android:text="Spice Finch"        android:textColor="#6eff41"        tools:ignore="HardcodedText" />            android:id="@+id/btn4"        android:layout_width="145dp"        android:layout_height="145dp"        android:layout_alignLeft="@+id/btn2"        android:layout_alignTop="@+id/btn3"        android:background="@drawable/pin_tailed_whydah"        android:paddingBottom="3dp"        android:paddingLeft="3dp"        android:paddingRight="3dp"        android:paddingTop="3dp"        android:text="Pin-Tailed Whydah"        android:textColor="#6eff41"        tools:ignore="HardcodedText" />            android:id="@+id/btn1"        android:layout_width="145dp"        android:layout_height="145dp"        android:layout_above="@+id/btn3"        android:layout_alignLeft="@+id/textView1"        android:layout_marginBottom="22dp"        android:background="@drawable/american_goldfinch"        android:paddingBottom="3dp"        android:paddingLeft="3dp"        android:paddingRight="3dp"        android:paddingTop="3dp"        android:text="American Goldfinch"        android:textColor="#6eff41"        tools:ignore="HardcodedText" />            android:id="@+id/btn2"        android:layout_width="145dp"        android:layout_height="145dp"        android:layout_alignBaseline="@+id/btn1"        android:layout_alignBottom="@+id/btn1"        android:layout_alignRight="@+id/textView1"        android:background="@drawable/black_rosy"        android:paddingBottom="3dp"        android:paddingLeft="3dp"        android:paddingRight="3dp"        android:paddingTop="3dp"        android:text="Black Rosy Finch"        android:textColor="#6eff41"        tools:ignore="HardcodedText" />
لینک ارسال

براي بهترين چينش در لايوت ها از  LinearLayout استفاده كن و بعد ويو را بزار داخلش و تنظيم كن

لینک ارسال

براي بهترين چينش در لايوت ها از  LinearLayout استفاده كن و بعد ويو را بزار داخلش و تنظيم كن

چشم حتما

با این کار مشکلم حل میشه ؟؟؟

لینک ارسال

بايد حل بشه

و اگه تصاوير با سايز مختلف داري  به نسبت تصاوير داخل پوشه مخصوص خودش بزار

يا

يه پوشه بنام drawable بساز و يه اندازه متوسط از تصاوير بزار

و خودش بسته به سايز صفحه تصاوير رو تغيير ميده

لینک ارسال

بايد حل بشه

و اگه تصاوير با سايز مختلف داري  به نسبت تصاوير داخل پوشه مخصوص خودش بزار

يا

يه پوشه بنام drawable بساز و يه اندازه متوسط از تصاوير بزار

و خودش بسته به سايز صفحه تصاوير رو تغيير ميده

لاینر لی اوت نمیتونم استفاده کنم .

آخه باتن هام ب صورت خطی توی صفحه نیستن .

هرکدوم ی جای مخصوص توی صفحه قرار دارن .

تصاویر با اندازه های مختلف دارم ک با نسبتی ک تو پست اول گفتم هرکدوم رو داخل پوشه ی مخصوصش گذاشتم .

یعنی میفرمایین کلا drawable-hdpi و drawable-ldpi و drawable-mdpi و drawable-xhdpi و drawable-xxhdpi و drawable-xxxhdpi رو پاک کنم و ی فولدر مرجع با اسم drawable بذارم تا دستگاه خودش با توجه ب اندازه ی صفحه نمایشش عکس مورد نظر رو برداره ؟؟؟

لینک ارسال

پاك نكن فقط بردارشون براي امتحان كردن

و اون پوشه رو بساز و يك سايز متوسط از تصاوير رو بزار داخل پوشه

ببين مشكلت حل ميشه؟

لینک ارسال

پاك نكن فقط بردارشون براي امتحان كردن

و اون پوشه رو بساز و يك سايز متوسط از تصاوير رو بزار داخل پوشه

ببين مشكلت حل ميشه؟

سلام مجدد 

من همه ی پوشه های drawable  رو از res برداشتم فقط پوشه ی drawable-mdpi گذاشتم بمونه ک البته اسمش هم ب drawable تغییر دادم .

اما متاسفانه همون مشکل باپرجاست .

من فک میکنم کدم مشکل داره .

فک میکنم باید بعضی خاصیتهای دکمه هارو پاک کنم .

ممنون میشم اگه بفرمایید چیکار کنم .

لینک ارسال

من چيز خاصي نميبينم !

از گريد ويو استفاده كردي ؟

بزرگوار از این ک قصد راهنمایی ب بنده رو دارید ، خیلی ممنونم .

جسارتا من کل کد مربوط ب این لایه گرافیکی رو گذاشتم .

فک کنم اگه کد رو خودتون ملاحظه کنید هم شما راحتتر میتونید ب مشکل پی ببرید و هم من زودتر ب جوابم میرسم .

ممنون

لینک ارسال

سلام

مشکل شما را دیدم و فهمیدم که مشکل شما با layout ها است

شما باید برای هر سایز گوشی یک لیوت مخصوص بسازید تا با همه سایز ها سازگاری پیدا کند

توی همین تاپیک بگرد قبلا پاسخ داده شده.

in layout ha ra toye poshe res besaz  va hamchenin poshehaye drwable valy file xml ke toye poshehaye layout motefavet misazi bayad hame ham nam bashand

[shcode=xml]

res/layout/my_layout.xml // layout for normal screen size ("default")

res/layout-small/my_layout.xml // layout for small screen size

res/layout-large/my_layout.xml // layout for large screen size

res/layout-xlarge/my_layout.xml // layout for extra large screen size

res/layout-xlarge-land/my_layout.xml // layout for extra large in landscape orientation

res/drawable-mdpi/my_icon.png // bitmap for medium density

res/drawable-hdpi/my_icon.png // bitmap for high density

res/drawable-xhdpi/my_icon.png // bitmap for extra high density

[/shcode]

va in ro toye manifest garar bede

[shcode=xml]

android:normalScreens="true"

android:largeScreens="true"

android:xlargeScreens="true"

android:anyDensity="true" />

[/shcode]

be sucsses

khod site google ham amozeshi ziadi dare sar bezanid

آمــــــــــــــــــــــــــــــــوزش

لینک ارسال
  • 2 ماه بعد...

سلام

مشکل شما را دیدم و فهمیدم که مشکل شما با layout ها است

شما باید برای هر سایز گوشی یک لیوت مخصوص بسازید تا با همه سایز ها سازگاری پیدا کند

توی همین تاپیک بگرد قبلا پاسخ داده شده.

in layout ha ra toye poshe res besaz  va hamchenin poshehaye drwable valy file xml ke toye poshehaye layout motefavet misazi bayad hame ham nam bashand

[shcode=xml]

res/layout/my_layout.xml // layout for normal screen size ("default")

res/layout-small/my_layout.xml // layout for small screen size

res/layout-large/my_layout.xml // layout for large screen size

res/layout-xlarge/my_layout.xml // layout for extra large screen size

res/layout-xlarge-land/my_layout.xml // layout for extra large in landscape orientation

res/drawable-mdpi/my_icon.png // bitmap for medium density

res/drawable-hdpi/my_icon.png // bitmap for high density

res/drawable-xhdpi/my_icon.png // bitmap for extra high density

[/shcode]

va in ro toye manifest garar bede

[shcode=xml]

android:normalScreens="true"

android:largeScreens="true"

android:xlargeScreens="true"

android:anyDensity="true" />

[/shcode]

be sucsses

khod site google ham amozeshi ziadi dare sar bezanid

آمــــــــــــــــــــــــــــــــوزش

سلام 

مشکل من هنوز حل نشده :(

برای هر سایز گوشی ی لیوت ساختم 

و داخل هر لیوت ی علامت گذاشتم ک بدونم داخل گوشی های با سایز مختلف ، از لیوت مخصوص ب خودش استفاده میکنه یا خیر .

ک دیدم استفاده میکنه .

عکسهای هر لیوت رو در ایکلیپس با صفحه نمایش مخصوصش میزون کردم .

ولی داخل گوشیهای مختلف ک تست میکنم ، عکسهارو کوچیک نشون میده .

خواهش میکنم دقیق بفرمایید ک من چیکار کنم .

اون کدهایی رو ک باید داخل منیفست قرار بدیم رو فرقی میکنه تو کدوم قسمت قرار بدیم ؟؟؟

من بین بلوک

لینک ارسال
سلام

دوست عزیز فایلهای xml و که توی پوشه های مربوط به هر سایزی میذاری بازشون کن و دوباره تنظیم کن مشکلتون حل میشه.مثلا برای سایز xlarge فایلهای xml توی پوشه رو باز کنی متوجه میشی نسبت به صفحه کوچیکتره سایز عکسها رو بزرگتر کن

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...