رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان وقتتون بخیر 

من apikey گوگل مپ رو گرفتم و نقشه اجرا میشه و موقعیت کاربر به درستی نمایش داده میشه. چطور باید نام شهر رو گرفت؟ تو کدوم تابع

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱۱ ساعت قبل، Androidm گفته است :

سلام دوستان وقتتون بخیر 

من apikey گوگل مپ رو گرفتم و نقشه اجرا میشه و موقعیت کاربر به درستی نمایش داده میشه. چطور باید نام شهر رو گرفت؟ تو کدوم تابع

ببخشید نشد ویرایش کنم منظورم این هست که استان و شهر کاربر رو گرفت و توی یه textview نمایش داد

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...
در در ۱۴۰۰/۷/۲۹ در ۰۸:۲۷، Androidm گفته است :

ببخشید نشد ویرایش کنم منظورم این هست که استان و شهر کاربر رو گرفت و توی یه textview نمایش داد

سلام و وقت بخیر

با استفاده از GeoCoder می توانید در اندروید اسم شهر را بدست آورید براساس lat و lan

Geocoder geocoder = new Geocoder(this, Locale.getDefault());
 List<Address> addresses = geocoder.getFromLocation(MyLat, MyLong, 1);
 String cityName = addresses.get(0).getAddressLine(0);
 String stateName = addresses.get(0).getAddressLine(1);
 String countryName = addresses.get(0).getAddressLine(2);

اما میبایستی فراموش نکنید مجوز های لوکیشن را تنظیم کنید.

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• مطالب مشابه

• توسط f.n
      سلام وقت همگی بخیر
      ببخشید دوستان بنده یه مشکلی دارم : از وقتی که سرور به https تغییر کرده اپلیکیشن توی اندروید 7 به اینترنت وصل نمیشه و ارور handshake failed میده..یه سری کار ها انجام دادم اما تغییری نکرد کسی میدونه راه حل چیه؟ خیلی ضروریه..ممنونم
    • توسط asghar.a83
      سلام دوستان خسته نباشید من یه باتن دارم که میخوام وقتی کاربر روش کلیک کنه یه ثانیه تغییر رنگ بده تا کاربر بفهمه کلیک کرده و از اون حالت بی روحی در بیاد میدونم خیلی سادس ولی تو کاتلین تازه کارم لطفا جواب بدید
    • توسط Javad Mahmoodi
      سلام. من با کتابخونه والی اطلاعات مشتریانم را از سرور دریافت کردم و داخل یک ArrayList ریختم. (عکس اول)
      بعد تو قسمت onMapReady اومدم و ArrayList رو فراخوانی و با یک حلقه فور خواستم مارکر ها را تو گوگل مپ نشان بدم  (عکس دوم)
      اما تو گوگل مپ هیچ مارکری را نشون نمیده  
      ممنون میشم راهنمایی کنید  
      باتشکر

• توسط hamed629
      دوستان چندین روز است که من درگیر این مشکل هستم من با کاتلین مینویسم :من دو تا آداپتور دارم که دوتا ریسایکلر ویوی من را پر میکنند چون دارم تست میزنم دو تا آداپتور مثل هم هستند با تفاوت اندکی، در قسمت ViewHolder های آداپتورها ، من تابع init دارم که داخلش setOnClickListenerهست که برای یک آداپتور روی عکس ها زدم و برای اون یکی روی تکست.....یک اکتیویتی دارم و یک فرگمنت حالا مشکل اینجاست که setOnClickListener آداپتور متصل به MainActivity وقتی کلیک میکنم روش کار میکنه ولی مال Fragment انگار pause شده .....لاگ گذاشتم قبل از setOnClickListener توی فرگمنت تا سر این تابع میاد ولی بعد انگار قفل میشه و هرچی کلیک میکنی تغییری حاصل نمیشه حالا جالب اینه که جای آداپتورهای فرگمنت و اکتیویتی را باهم عوض کردم و دیدم کار میکنه پس نتیجه اینکه کدها درست هستند ولی فرگمنت درست عمل نمیکنه خودم احساس میکنم که توی چرخه حیات،فرگمت وقتی منتظر کلیک کاربر میمونه پاز میشه و بعد از کلیک فعال نمیشه ولی اکتیویتی بقول خودمون گوش به زنگه ....من هم نمیدونم باید چکار کرد اگه دوستان راهی دارند لطف کنند که دیگه دارم کلافه میشم.ممنون

• توسط Farzad Sarseifi
      در این تاپیک آموزشی، از ابتدا آموزش برنامه نویسی اندروید را شروع خواهیم نمود ،یکی از مشکلات برنامه نویسان اندروید کم یا نبود آموزش های اصولی اندروید میباشد ،بر همین اساس تصمیم بر آن داشتیم بطور جامع آموزش های فارسی را منتشر نماییم .
      بیشتر کاربران انجمن برنامه نویسی اندروید، کم و بیش با این مشکل رو به رو بوده اند که به چه صورتی اندروید را شروع کنند و شروع به آموزش اندروید بگیرند.بر این اساس در این تاپیک بطور جامع آموزش های اندروید قرار داده خواهد شد..

این تاپیک آموزشی هر چند روز یکبار بروز رسانی خواهد شد و آموزش ها جدیدتر قرار داده خواهد شد

منو در اندروید

ذخیره سازی اطلاعات در اندروید

فرگمنت و گوگل مپ در اندروید

وب سرویس در اندروید
      آموزش های متریال دیزاین در اندروید

آموزش های کاتلین :

با تشکر
      انجمن برنامه نویسی اندروید-پی سی دروید
  • فایل

• اضافه کردن...