رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من مدتیه برنامه نویسی سی پلاس پلاس رو شروع کردم و تقریبا خوب پیش رفتم.

و میخام اپلیکشین سازی اندروید رو شروع کنم در این زمینه سوالی داستم و سوالم اینه که میشه با سی پلاس پلاس توسط اکلیپس یا سی پلاس پلاس بیلدر (Embarcadero C++Builder® XE8) برای اندروید برنامه نوشت.

** به دلایلی فعلا نمیتونم جاوا کار کنم.

اگر امکانش هست ممنون میشم راهنمایی کنید که چه جوری میشه انجام داد و به چه افزارهای نیاز دارم.

با تشکر از شما

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

بله این امکان وجود داره !! میشه با C++ هم برای اندروید با اکلیپس برنامه نوشت

فقط نیاز به ndk دارید نه sdk

موفق باشید

لینک ارسال

سلام ممنونم

یعنی با بودن اکلیپس و NDK راحت میتونم برای اندروید برنامه نویسی کنم.

سوالی باز داشتم، هیچ کم و کسری نسبت به جاوا برای اندروید نداره ، منظورم اینه که با سی پلاس پلاس نسبت به جاوا محدودیتی برای برنامه نویسی اندروید نداره؟

به کل امکانات و ابزار میتونم دسترسی داشته باشم؟ یا اینکه محدودیت و تفاوت نسبت به زبان جاوا دارم؟

لینک ارسال

سلام

زبان سی ++ ، زبان بسیار قدرتمندی هست و برای اندروید هم میشه کد زد باهاش ولی هیچ زبان دیگری جز جاوا توصیه نمیشه. با زبان های C++, C# , HTML , jQuery و ... میشه برای اندروید کد زد ولی در حقیقت قدرت زبان جاوا را نخواهند داشت! اگر پروژه های بزرگ کار کنید طوری که چندین هزار دیتا را آنالیز کند و در کمترین زمان ممکن پاسخگو باشد مسلما" تمامی زبان های فوق بجز جاوا کند بوده و اصلا نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

یکی از شرکت های بزرگ ایرانی در زمینه نرم افزار ادعایه زیادی میکرد که میتونه با C# برنامه ای برای اندروید با قدرت جاوا بنویسه که در ماه اول هم خودشان اعلام کردند که به خاطر افزایش حجم پروژه و لگی بیش از حد آن، برنامه را دیگر آپدیت نخواهند کرد! در اینترنت هم هست و در مارکت بازار هم قرار داده بودند یا کلی نمونه های دیگر که در اینترنت هست

سعی کنید اگر سراغ یک پلتفرمی میرین کامل و دقیق برین و از ملزمات آن استفاده کنید نه راه های بعضا" ساده یا دشوار

در ضمن تعداد کتابخانه های اندروید که با زبان جاوا نوشته شده است چند صد برابر دیگر زبان ها هست.

ولی اگر میخواهید با سی ++ شروع و ادامه دهید، از لینک زیر میتونید پیش نیازها رو دانلود کنید

https://www.embarcadero.com/products/cbuilder

موفق و سربلند باشید

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...