رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

ساخت علاقه مندی ها

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت همه توسعه دهندگان عزیز

من یه گرید ویو شخصی دارم و میخوام وقتی روی یه عکس (عکس قلب خالی) توی آیتم گرید ویو کلیک شد یکی عکس رو عوض کنه (عکس قلب پر بزاره) یکی هم توی دیتابیس اون فیلد مربوط به علاقه مندی ها آپدیت بشه...میتونید راهنمایی کنید لطفا

خیلی ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من یه گرید ویو شخصی دارم و میخوام وقتی روی یه عکس (عکس قلب خالی) توی آیتم گرید ویو کلیک شد یکی عکس رو عوض کنه (عکس قلب پر بزاره) یکی هم توی دیتابیس اون فیلد مربوط به علاقه مندی ها آپدیت بشه...میتونید راهنمایی کنید لطفا

خیلی ممنون

خیلی ممنون

سلام دوست عزیز..شما باید توی کلاس دیتابیس از این کد استفاده کنی:

public void beroozresani_doostdashtaniha (String table , String season , String name , String value){
   	ContentValues cv = new ContentValues();

cv.put("star", value);
   	mydb.update(table, cv, "season='"+season+"' and name='"+name+"'", null);
   }

و توی کلاسی که به گرید ویو لینک میشه از کد زیر استفاده کنی:

if (Star[position].equals("1")) {
			star.setImageResource(R.drawable.star_on);
		}else {
			star.setImageResource(R.drawable.star_of);
		}

star.setOnClickListener(new OnClickListener() {

@Override
			public void onClick(View v) {

db.open();

db.beroozresani_doostdashtaniha("datastorys", season, Name[position], "0");
					Star[position] = "0";
				}else {
					db.beroozresani_doostdashtaniha("datastorys", season, Name[position], "1");
					star.setImageResource(R.drawable.star_on);
					Star[position] = "1";
				}

}
		});

البته اینا که گفتم خودم برای لیست ویو استفادشون کردم..شاید برای گرید ویو یکم نیاز به تغییر داشته باشن..

موفق باشید

لینک ارسال

خیلی ممنونم فقط یه سوال دیگه....اون

Star[position]

چی هست؟؟؟اگه امکان داره کدهای کاملش رو بزارید...مممنونم

بطور کلی این کد موقعیت و وضعیت کنونی رو مشخص میکنه..

مثلا توی کد زیر:

db.beroozresani_doostdashtaniha("datastorys", season, Name[position], "0");

Star[position] = "0";

میگیم اگه Start توی وضعیت 1 بود...بعد از کلیک روش اول عکسش عوض شه و عکسی که برای حالتی که وقنی جزو موردعلاقه نیست رو نشون بده...

بعدش موقعیت Star رو از 1 به صفر تغییر بده....

ببینید کلا برای قابلیت علاقه مندی ها...باید توی دیتابیس از یه فیلد استفاده کنیم که درحالت پیش فرض عدد 0 هستش...اگه کاربر روی اون عکس قلبی که خالیه کلیک کرد...اون عدده توی فیلمون بشه 1 و اون عکس بره یه قلب تووی پرو نشون بده..

البنه من خیلی مختصر گفتم.... بهتون یه منبع رو پیشنهاد میکنم که کامل این چیزا رو توضیح داده ::

http://www.sourcebaran.com/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3.html

سورس پروژه هم توی بخش یازدهمشه...

یعنی اینطور بگم بهتره...

اونایی که جزو لیست مورد علاقه برن باید اون فیلدشون بشه 1...و اونایی هم که جزو موردعلاقه ها نیستن اون فیلدشون میشه 0 که حالت پیشفرضه....

بعدش اونجایی که قراره موردعلاقه  هارو نشون بده باید اونایی که اون فیلدشون 1 هست رو نشون بده...

لینک ارسال

ممنونم حل شد...خیلی ممنون کمک بزرگی کردید

موفق باشید

خواهش دوست گلم..اما درهرصورت بهتون پیشنهاد میکنم اون کلیپ های آموزشی رو که معرفی کردم حتما ببینید..

من خودم چندمدت دنبال یادگیری چنین چیزایی بودم تا با دیدن این کلیپ ها کامل یاد گرفتم...

یاعلی

لینک ارسال

خودم قبلا سورس آمادشو تو انجمن گزاشتم، اینم لینکش: نمونه پروژه حاوی لیست علاقمندی ها

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...