perspolis

موارد بهینه شده در ورژن ۴٫۲٫۲

1 ارسال در این موضوع قرار دارد

کارایی

کارایی برای کاربران اندروید به یک معناست و آن‌هم سرعت بیشتر. برای اینکه تشخیص دهیم آیا ۴٫۲٫۲ از نسخه پیشین سریع‌تر است یا خیر، بنچمارک‌هایی را برروی نکسوس ۷ قبل و بعد از به‌روزرسانی انجام دادیم که به شرح زیر است (نتایج قبل از آپدیت در داخل پرانتر نوشته شده است)

(Quadrant : 3518 (3549

(Smartbench 2012 : 3676 (3637 و برای بازی‌ها ۲۴۲۱ (۲۶۲۷)

Linpack Pro Single Thread : 44.879 MFLOP و ۱,۸۷ ثانیه (۴۷٫۱۷ MFLOP و ۱٫۷۸ ثانیه)

نتایج بنچمارک‌ها همانطور که مشاهده می‌کنید در نسخه ۴٫۲٫۲ کمتر هستند اما نتایج در دو نسخه آن‌قدر نزدیک هستند که شما در فعالیت‌های معمول هیچ تغییر عملکردی را مشاهده نخواهید کرد. البته احتمال عدم سازگاری این برنامه‌ها با نسخه جدید اندروید هم وجود دارد. تست عملکردی دیگری که برای مقایسه این دونسخه می‌توانیم درنظر بگیریم، سرعت و عملکرد مرورگر کروم است (البته این تست کمی غیرمعمول است) همانطور که کروم در نسخه ۴٫۱٫۲ عملکرد خوبی داشت در نسخه ۴٫۲٫۲ هم شاهد عملکرد خوب این مرورگر هستیم.

بلوتوث

یکی از مشکلات که گوگل قول داده بود در نسخه جدید اندروید برطرف کند، مشکل بلوتوث به ویژه مشکل در صدای پخش شده وقتی که از یک شبکه همراه به دیگری انتقال انجام می‌شد (مثلا سوئیچ از شبکه ۳G به HSPA) است. در این قسمت نیز شاهد بهبودهایی هستیم اما مثل اینکه مشکل بازهم به طورکامل برطرف نشده است.

حذف پشتیبانی غیر رسمی از شبکه LTE

پس از عرضه نکسوس ۴ یکی از انتقادات وارد شده به این گوشی عدم پشتیبانی از شبکه‌ةای مخابراتی LTE‌ بود که البته با کمی دستکاری و در اصطلاح هک گوشی این موضوع امکان‌پذیر شده بود. حالا ظاهرا گزارش‌ها حاکی از آن است که این پشتیبانی غیر رسمی از LTE با آپدیت ۴٫۲٫۲ اندروید دوباره مسدود شده و با نکسوس ۴ نمی‌توان از این شبکه‌ها استفاده کرد.

بهینه سازی سرعت:

هر چند تست های مختلف، نتایج متفاوتی را نشان میدهند، اما در مجموع میتوان گفت که اندروید 4.2.2 از نظر سرعت تفاوتی با نسخه قبلی ندارد. این تفاوت های ناچیز را هم میتوان به حساب عدم سازگاری برنامه ها با نسخه جدید گذاشت. گزارش تست عملکرد موبایل Nexus 7 قبل و بعد از آپدیت به صورت زیر است:

تست سرعت در اپلیکیشن Quadrant:

قبل از آپدیت : 3549

بعد از آپدیت : 3518

تست سرعت در اپلیکیشن Smartbench:

قبل از آپدیت : 3637

بعد از آپدیت : 3676

تست سرعت در بازی ها:

قبل از آپدیت : 2627

بعد از آپدیت : 2421

به اشتراک گذاری این پست


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری