رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان من یک لایه (مثلا با نام اول) دارم که داخلش لایه دوم رو  Include  کردم .

حالا من میخام این کار انجام بدم که داخل اکتیویتی های دیگه هم این لایه اول رو استفاده کنم که Include اش لایه ی دیگه ای باشه مثلا لای سوم ، چهارم و.. .

چطور این کار رو انجام بدم؟

اگه نشه من مجبور میشم واسه هر اکتیویتی 2 لایه ایجاد کنم که لایه اول همه ی اون ها یکی است و این تکرار باعث سنگینی برنامه میشه و ...

پیشنهادتون چیه ممنون میشم کمکم کنید...

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خو اینکلد کن ! برای تمام layout ها میشه استفاده کرد !! اصلا امتحان کردی ؟

کمی روی سوالات کار کنید ! سوالات ابتدایی مثل اینهارو دیگه پاسخ نمیدم .

لینک ارسال

داداش کجاش ابتداییه آخه !!!!!!!!!!!!!!11

سوال رو حتما متوجه نشدید...

من نمیگم که نمیشه اینکلود کرد میشه ولی اگه این طوری کنم یک لایه رو به طور تکراری مثلا 10 بار باید بسازم .

درواقع من یک لایه اصلی دارم که نصفش تو تمام اکتیویتی ها یکسان هست و نصفش متغیر من اومدم اون متغیر رو اینکلود کردم حالا به تمام اکتیویتی ها  اون لایه اصلی رو ست کردم .

حالا میخام داخل هر اکتیویتی (کلاس جاواش) با کدنویسی اون لایه  مربوط به اینکلود رو عوض کنم به لایه جدید با این کار دیگه لایه های اضافی نمیسازم درواقع صرفه جویی میکنم...

در واقع کدی میخام که با اون بشه لایه مربوط به اینکلود رو عوض کرد...

این اگه به اون راحتی هست که شما میگین خوب جواب ندین  . . . . .

لینک ارسال

خب همه ی برنامه نویسا اینطوری استفاده میکنن !

یعنی ممکنه از یک لیوت داخل چند اکتیویتی استفاده کنن !!

setcontentview رو برای این گذاشتن دیگه .

لینک ارسال

سوال رو خوب توضیح نمیدم مثل اینکه !!

set content view  که از ابتدایی ترین کدهای اندروید هست .. اینارو بلدن همه اینو نمیگم::

ببینید توضیح میدم :

من یک لیوت دارم که دو بخش داره یک بخشش رو تو همین لیوت طراحی کردم که ثابت هست برای همه اکتیویتی ها و بخش دومش که تو اکتویتی های مختلف متفاوت هست رو با کنترل ویو   به لیوت دیگه درواقع پاس دادم  تا اون جا طراحی کنم. تا اینجا خوب

حالا با set content view  من در اکتیویتی ها اومدم و اون لیئت اصلی رو ست کردم.

حالا من میخام که تو اکتیویتی دوم که با set content view  به لیوت اصلی ست شده قسمت   اش رو به لیوت دیگه ای غیر از اون لیوت مربوط به صفحه اصلی تنظیم کنم تا قسمت ثابت لویت اصلی در این اکتیویتی هم باشه و قسمت متغیرش هم به این شکل تغییر کنه.

حالا من باید با کدی قسمت لیوت    رو عوض کنم . حالا سوالم اینه که با چه کدی بتونم اون رو تغییر بدم؟؟؟

layout="@layout/content_scrolling"
           android:id="@+id/name" />

الان چطور با کدی داخل جاوا این content_scrolling  رو تغییر بدم؟؟>؟؟؟؟

اصلا ممکنه چنین چیزی؟؟

لینک ارسال

سلام اینم یه عکس واسه توضیح سوالم !

من میخام قسمت بالا تو تمام اکتیویتی هام ثابت باشه و

قسمت پایین در هر اکتیویتی متغیر باشه.

برای این کار من همین لایه رو به همه اکتیویتی ها ست کردم و برای قسمت پایین  از ویوی Include   استفاده کردم ولی نمیتونم لیوت مربوط به انکلود رو با کد تغییر بدم تا در اکتیویتی های دیگه متغیر باشه

آیا روشی هست که بتونم دیگه اون لیوت اصلی رو تکرار نکنم؟؟؟؟

[attachment=761]

اصلا این کار اصولی هست؟؟ یا مجبورم که برای هر صفحه دوباره همون قسمت ثابت رو تکرار کنم؟؟

لینک ارسال

سلام اینم یه عکس واسه توضیح سوالم !

من میخام قسمت بالا تو تمام اکتیویتی هام ثابت باشه و

قسمت پایین در هر اکتیویتی متغیر باشه.

برای این کار من همین لایه رو به همه اکتیویتی ها ست کردم و برای قسمت پایین  از ویوی Include   استفاده کردم ولی نمیتونم لیوت مربوط به انکلود رو با کد تغییر بدم تا در اکتیویتی های دیگه متغیر باشه

آیا روشی هست که بتونم دیگه اون لیوت اصلی رو تکرار نکنم؟؟؟؟

اصلا این کار اصولی هست؟؟ یا مجبورم که برای هر صفحه دوباره همون قسمت ثابت رو تکرار کنم؟؟

داداش تا جایی که میدونم کد های اکس ام ال  precompiledهستن و نمیشه در هین اجرای برنامه تغییرشون داد واسه اینکار که میگی باید تمام صفحه اصلیت رو  با کدای جاوا بنویسی.

لینک ارسال

lممنون دوست عزیز

من تونستم با کدهایی لیوت مربوط به  Include رو کمی دست کاری کنم این طوری که من تو یک لیوت از مثلا 10 تا Include استفاده کردم و با کد visibility فقط اون لیوت مورد نظر رو نشون میدم و بقیه را مخفی میکنم

اما یک سوال: این طوری برنامه خیلی سنگین نمیشه؟ و هنگ نمیکنه؟؟

شما راه بهتر و ساده تری دارین؟؟یا مجبورم اون قسمت رو تکرار کنم؟؟

لینک ارسال

lممنون دوست عزیز

من تونستم با کدهایی لیوت مربوط به  Include رو کمی دست کاری کنم این طوری که من تو یک لیوت از مثلا 10 تا Include استفاده کردم و با کد visibility فقط اون لیوت مورد نظر رو نشون میدم و بقیه را مخفی میکنم

اما یک سوال: این طوری برنامه خیلی سنگین نمیشه؟ و هنگ نمیکنه؟؟

شما راه بهتر و ساده تری دارین؟؟یا مجبورم اون قسمت رو تکرار کنم؟؟

با این روشی که خودتون میگین هم میشه و فک نکنم ۱۰ تا اکتیویتی خیلی زیاد باشه ولی روش درست اینکار اینه که با کدای جاوا layout اصلی رو تغییر بدین اینم لینک سوال و جوابش تو سایت استک

http://stackoverflow.com/questions/4046644/android-how-to-dynamically-include-a-xml-layout

لینک ارسال

دوستان عزیز من به نتیجه مطلوب نرسیدم ولی سوال دیگه ای دارم امید وارم دوستان جواب بدن ممنون میشم ....

ببینید من یک اکتیویتی پیش فرض خود اندروید استودیو رو ایجاد کردم (همون تولبارش) اگه یه بار امتحانش کنید میبینید که تو صفحه لیوت اصلی یک ویو Include وجود داره که از زیر ویو بالاییش شروع میشه تا انتهای صفحه ..

من برای مشکل قبلیم اگه از ViewStub استفاده کنم درست میشه و میتونم اون کار رو انجام بدم ولی مشکل جدید اینه که این ویو ViewStub مثل Include از زیر ویو بالاییش شروع نمیشه بلکه روی اون هم میافته .

من اومدم و ویو پدرش رو  لینیر لیوت گذاشتم ولی اینبار حالت باز و بسته شدن تولبار از کار افتاد ...

اومدمو از پدینگ و مارجین استفاده کردم و باز درست نشد . . ....

من چطور بیام و به جای اون Include از ViewStub  استفاده کنم بطوری که مثل  اینکلود روی ویوی بالایی نیفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوستان یه بار امتحانش کنید و  ممنون میشم اگه کمکم کنین ...

لینک ارسال

بالاخره تونستم بر این مشکل عجیب هم چیره بشم  خخخ

خدایا شکر . ....

اگه کسی خواست این چنین کارهایی انجام بده بگه تا راه کار بدیم :D

لینک ارسال
  • 2 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...