رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

آموزش انتشار برنامه در گوگل پلی قدم به قدم (بیان تجربیات خودم)

پست های پیشنهاد شده

سلام

در این پست با تجربیات بنده در انتشار برنامه در گوگل پلی همراه باشید ، لطفا اگر سوال یا نظری داشتید از درج پاسخ خودداری فرمایید تا تمام مراحلی را که طی می کنم بصورت قدم به قدم با شما نیز مطرح کنم:

از آنجایی که بنده در حال طی مراحل هستم و هنوز برنامه ای منتشر نکردم  برای جلوگیری از ضرر مالی تا تکمیل پست کارهایی که انجام دادم را انجام ندهید اگر هم انجام دادید بنده مسولیتی ندارم .

همچنین یکی از دلایل اصلی انتشار این تجربیات جلوگیری از ضرر مالی شماست چون انجام این مراحل هزینه دارد .و همچنین ادای دینی که خیلی از دوستان با آموزش هایشان برگردن ما دارند

نتیجه چه خواهد شد :

حالت اول ) به هدف می رسم و برنامه هایم را منتشر می کنم شما هم می توانید از تجربیات بنده که در این پست می نویسم استفاده کنید.

حالت دوم : به نتیجه نمی رسم و  حدود دویست هزار تومان ضرر می کنم (فدای سرم (: )

نکته بسیار مهم : مراحل را خودم طی می کنم و نتیجه را اینجا قرار می دهم

ویرایش:

با این روشی که توضیح دادم مشکلی پیش نیامد و توانستم برنامه را با اکانت شخصی خودم منتشر کنم  ، تمام مراحلی که طی کردم را در ادامه آوردم . این پست آموزش انتشار برنامه در گوگل پلی نیست بلکه بیان روش من در انتشار برنامه در زمان تحریم است شاید روش های بهتر و کم هزینه تری باشد .این روش برای انتشار برنامه های رایگان مناسب است و اگر نیاز به انتشار برنامه پولی داشتید برای دریافت درآمد باید حساب بانکی از کشوری که گوگل تایید می کند داشته باشید مثلا در حال حاضر خیلی از کسانی که در ایران حساب و مستر کارت باز می کنند از تاجیکستان است که برای کارهای های گوگلی به کار نمیاید ، اگر قصد تهیه حساب بانکی به منظور دریافت درآمدهای بانکی را داشتید این لیست را ببینید .

https://support.google.com/googleplay/android-developer/table/3539140?hl=en

موفق باشید

/....................................................................................................................................................................................

ویرایش 2: بعد از چند ماه که پیام های ارسال شده کاربران خارجی را دیدیم چند نکته ی خوب متوجه شدم :

برنامه ی مفید همه جا طرفدار دارد از آمریکا تا هندوستان و چین و پرتغال و.....

چندین ایمیل در خصوص امکان پرداخت مبلغی برای برنامه و حذف تبلیغات بود (نتیجه : برنامه ی مفید قطعا فروش خواهد داشت)

آن 20 دلاری که برای باز کردن حساب گوگل پرداخت کرده بودم اکنون از طریق تبلیغات بازگشته است تصویر زیر یک پرداخت از طریق سایت apodeal به حساب webmony من است :

9f4aa34701381a90702411d702cc5ab91.png

متاسفانه ما با عناوین مختلفی تحریم هستیم نمی توانیم براحتی از اقیانوس ماهی بگیریم اگر می توانستیم گوگل پلی برای ما هم جای خوبی بود !

/....................................................................................................................................................................................

مطالب مرتبط :

آموزش چند زبانه کردن برنامه ( لینک)

بررسی شرایط افزایش دانلود در گوگل پلی (لینک)

سایت معتبر تبلغات کلیکی بین المللی + آموزش (لینک)

برنامه ای که با این روش در گوگل پلی و چند مارکت خارجی و ایرانی منتشر کردم ، جهت مقایسه تعداد دانلود ها و قدرت مارکت ها و.... می توانید استفاده کنید (لینک)

رفع مشکل آدرس ثابت در خارج (لینک)

پیام های خصوصی و یک خواهش :

دوستان عزیز لطفا از ارسال پیام خصوصی در این مورد خوداری کنید  من هرچه کردم اینجا نوشتم اکثر سوالات این بوده :

آیا حساب شما مسدود شده : خیر مسدود نشده

درامد شما چقدر بوده : دانلود برنامه را از گوگل مشاهده کنید روزانه کمتر از یک دلار درآمد دارد 

آیا درامدتان را گرفتید : خیر٬ مشغول کار دیگری هستم و سرور را تمدید نکردم لذا مدت هاست به اکانتم لاگین نکردم  و اصلا به فکر دریافت درآمد نیستم چون مبلغی نیست که بخوام بگیرم فوقش میشه ۲۰۰ یا ۳۰۰ تومان که ارزش تهیه مستر کارت با مبلغ 1500000 ندارد که به گوگل معرفی کنم و .....

مستر کارت را از کجا گرفتید : اصرار من نکفتن بود چون ولی حالا که اصرار می فرمایید من از سایت 

http://visa75.com گرفتم

سرور از کجا گرفتید : از پشتوار سرور گرفتم

می توانید برای ما هم اکانت بسازید هزینه اش را هم می دهم؟ خیر متاسفانه فرصت ندارم در ضمن تمام کارهایی که انجام دادم را نوشتم

آیا می تونی برنامه ی من را در گوگل قرار بدی ؟ چون سرور را تمدید نکردم مدت هاست لاگین نکردم لذا نمی توانم این کار را انجام بدهم

سپاس و تشکر از شما 

قدم اول : رفع مشکل تحریم

1- متاسفانه ما تحریم شده ایم برای دور زدن آن باید راه معقولی را انتخاب کنیم تا با قوانین کشور عزیزمان نیز تناقضی نداشته باشد

الف : باید در کشور خارجی مورد پشتیبانی گوگل یک رایانه و اینترنت داشته باشیم

کامپیوتر های قدرتمندی (سرور) درمحل های امن و مناسب(دیتاسنتر) در کشورهای مختلف نگه داری می شوند می توانیم بخشی از فضای آن را که بوسیله ی نرم افزار مجازی ساز شبیه یک کامپیوتر مستقل شده اند بواسطه یک شرکت اریه دهنده خدمات هاست و سرور که داخل ایران فعالیت می کند  اجاره کنیم  و رویش سیستم عامل دلخواه خودمان را نصب کنیم و به اینترنت وصل شده و برسیم به سایت گوگل پلی دولپر ! (سرور مجازی یا VPS)

* برای این مرحله بنده یک سرور مجازی (vps)با مشخصات زیر از کشور انگلستان  اجاره کردم:

آی پی ثابت

رم: 256 مگابایت

پهنای باند نامحدود بر روی پورت 1Gbps

سیستم عامل: ویندوز / لینوکس / میکروتیک

کانفیگ: تمامی کانفیگ ها رایگان

مجازی ساز: KVM-Virtualizor

تحویل سرویس: بلافاصله بعد از پرداخت

18,000 تومان ماهانه

رویش ویندوز سرور 2003نصب کردم سرعت ریموت نسبتا خوبی دارد (**ویرایش >> سرعتش فقط چند روز اول خوب بود الان کند شده  میشه کار کرد ولی کند است برای افزایش سرعت ریموت باید سرور قوی تری گرفت که بتواند ویندوز را بخوبی اجرا کنید سروی که من گرفتم رمش پایین است)

تا این مرحله توانستم یک کامپوتر با ip انگستان با هزینه 18000تومان برای هر ماه داشته باشم .

*****روش های دیگر برای داشتن آی پی غیر قانونی است لطفا در این تایپیک اصلا مطرح نفرمایید

*****استفاده از آپی های مختلف باعث گیر دادن گوگل پلی خواهد شد آی پی سرور باید ثابت باشد

سپاس

***نکته برای انتخاب سرور مجازی می توانید از سایت  وب هاستیگ   کمک بگیرید بنده اطلاعات کافی در این مورد ندارم

قدم دوم : عضویت در گوگل پلی  از vps

** بر کامپیوتر مجازی که دارم یک مرورگر گوگل کروم نصب کردم چون کار کردن با مرروگر ie در ویندوز سرور دردسر دارد .

*** سایت googe play develpoer    رفتم   https://play.google.com/apps/publish

3- باید یک حساب  گوگل جدید داشته باشیم  حسابی که قبلا از هیج جایی وارد نشده باشیم یعنی باید الان یکی جدیدش را بسازیم

* در مراحل ساخت ایمیل گوگل نام و نام خانوادگی و سن را به میلادی وارد کردم

* برای واریفای ایمیل شماره موبایل نیاز هست احتمالا شماره موبایلی که قبلا برای واریفای حساب دیگری بکار برده باشید قبول نخواهد شد برای این مرحله بنده همان شماره موبایل ایران را دادم و یک اس ام اس فرستاد و جیمیل تایید و ساخته شد .

ساین اوت شدم و چند ساعت بعد دوباره لاگین کردم هیچ مشکلی بابت شماره تلفن پیش نیامد .

قدم سوم پرداخت هزینه 25دلار گوگل پلی دولوپر:(کار از روی سرور مجازی )

در محله قبل یک اکانت گوگل ساختیم  پس عضو گوگل پلی نیز هستیم اما برای انتشار برنامه ها باید بعنوان یک توسعه دهنده در آن ثبت نام کنیم در حال حاضر گوگل برای ثبت نام developer   مبلغ 25دلار هزینه دریافت می کند .

** تهیه مستر /ویزا کارت : برای پرداخت باید یک مستر کارت یا ویزا کارت که قبلا از طریق آن این حق عضویت پرداخت نشده باشد داشته باشیم یعنی الان من چون این هزینه را پرداخت کردم دیگر نمی توانم از کارتم برای پرداخت این مبلغ استفاده کنم .

یک مستر کارتمجازی  30 دلاری صادره از محلی که سرور قرار دارد تهیه کردم (25 دلار کافی است)این کارت یکبار مصرف است و قابلیت شارژمجدد ندارد (با گیفت کارت گوگل اشتباه نگیرید احتمالا پرداخت با گیفت کارت امکان پذیر نیست البته احتمالا)   جستجوکنید فروشندگان زیادی هستند بنا به دلایلی اسم فروشنده و سایتش را اعلام نمی کنم.آنها اطلاعات کارت را برایم ایمیل کردند  هزینه کارت 30 دلاری از کشور انگلستان شد 159هزار تومان .

توجه داشته باشید اگر ارز داخل مستر کارت دلار نیست مثلا درهم و... است ممکن است موقع پرداخت برای تبدیل به دلار مقداری از آن کم کنند که در این صورت اگر مبلغ خالص به 25دلار نرسد کارتتان قابلیت استفاده برای پرداخت را نخواهد داشت چون قابل شارژ نیست.

***پرداخت مبلغ از طریق کارت :

وارد سایت   https://play.google.com/apps/publish می شویم و با مشخصات کارتی که داریم  مبلغ حق عضویت را پرداخت می کنیم . اگر با روش پرداخت مشکل دارید می توانید آموزش ساخت گوگل پلی دولپر را در گوگل جستجو کنید ویدیوهای زیادی هست  .

*** در این مرحله من حق عضویت گوگل را پرداخت کردم   و به صفحه تکمیل مشخصات که اسم توسعه دهنده ایمیل و آدرس  شماره تلفن می خواست را وارد کردم   من برای شماره  تلفن 0919 ایران (همان که برای ایمیل وارد کردم ) و آدرس بیلدینک مستر کارت را وارد کردم

الان کجا هستم ؟

یک پیام از گوگل با این مضومن دریافت کردم

[align=center]Your payment is still processing, which will take up to 48 hours.You can already start to upload APKs and prepare Store listings but not publish any applications yet.We will notify you when the payment went through and you can publish your applications.[/align]

"پرداخت شما در حال پردازش هست و تا 48 ساعت زمان خواهد برد . در حال حاضر می توانید برنامه های خودتان  را آپلود کنید و در آماده ی انتشار قرار بدهید اما فعلا نمی توانید آنها را ممنتشر کنید وقتی پرداخت تایید شد به شما اطلاع خواهیم داد "

راستش فکر کردم قبول نشده و 160 تومان و سرور مجازی بلا استفاده خواهد ماند  اما وقتی جستجو کردم دیدم این موضوع انگار عادی هست و بعد از 48 ساعت تایید میشه

http://madetoday-athens.blogspot.com/2015/01/how-to-create-google-play-developer.html.

خب امروز تا این مرحله رفتم و منتظر هستم ببینم بالاخره گوگل چه تصمیمی می گیرد آیا پرداخت من را تایید خواهد کرد و یا تمام کارها و هزینه هایی که کردم به هدر خواهد رفت . نتیجه هر چه باشد پس از 48 ساعت  در این تایپیک به اطلاع خواهم رساند اگر تایید شد  قدم ها را ادامه می دهیم  اگر هم نشد شما اشتباه من را انجام ندهید

شاد باشد  تا آن موقع برایم "« أَمَّنْ يُجيبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ يَكْشِفُ السُّوءَ "  بخوانید.

(:

ویرایش :

بدون اینکه از گوگل پیامی دریافت کنم امکان انتشار برنامه برایم فعال شد . و برنامه ای را منتشر کردم

جمع بندی :

برای ساخت اکانت گوگل پلی و انتشار برنامه در آن مراحل بالا را طی کردم و توانستم برنامه رایگانی را منتشر کنم

1- برای ساخت اکانت یک vps   (سرور مجازی) از انگلستان گرفتم ,و رویش ویندوز نصب کردم از کامپیوتر خودم به سرور مجازی ریموت دسکتاپ زدم  و تمامی مراحل عضویت در گوگل و انتشار برنامه را از طریق سرور مجازی انجام دادم.

2- از روی سرور مجازی عضو گوگل پلی شدم  کشور را انگلستان (محل سرور) و برای شماره تلفن شماره ایران را وارد کردم هیچ مشکلی پیش نیامد

3- یک مستر کارت مجازی 30دلاری خریدم و هزینه ی 25 دلاری گوگل پلی را پرداخت کردم  .

4- بعد از دو سه روز یک برنامه رایگان در گوگل پلی منتشر کردم .

هزینه ها :

1- هزینه سرور مجازی 18000 تومان ماهانه

2- هزینه خرید مستر کارت مجازی 159000 تومان  البته هنوز 5 دلارش در حسابم است .

3- خرید دامین    .com سالانه 35000 تومان به استفاده برای پشتیبانی برنامه (اختیاری)

**** داستان برنامه پولی و رایگان****

روش انتشار برنامه پولی دقیقا مثل برنامه رایگان است فقط برای برنامه های پولی فیلد قیمت را هم پر می کنید (مثل بازار)

در انتشار برنامه پولی هیچ مشکلی نیست مشکل در دریافت درآمد از گوگل است

برای دریافت درامد از گوگل باید یک مستر کارت ویزا کارت دبیت( متصل به حساب )در یکی از بانک های کشورهای مورد پشتیبانی گوگل و همچنین مدارک اثبات محل سکونت (شامل قبض برق و آب _ و مدارک اثبات هویت گواهینامه یا پاسپورت کارت شناسی کشوری که حساب به نامش باز کردید)

هزینه ی صدور مستر/ویزا کارت  دبیت در ایران حدود یک میلیون و هشتصد هزار تومان است .

از آنجایی که بازار گوگل با مارکت های دیگر خیلی فرق دارد بهتر است قبل از هزینه کردن زیاد چند نرم افزار رایگان منتشر کنیم تا اگر دنلود نشد بعدا مایوس نشویم .

پیشنهاد بهتر استفاده از تبلیغات در برنامه رایگان است  سایت های زیادی هستند که دوستان در این انجمن مطرح کرده اند حالا اگر درآمد به 1800رسید می توان صرف باز کردن حساب ارزی و دریافت مستر کارت دبیت کرد . خدا را چی دیدی شاید تا ان موقع تحریم ها هم رفت کنار

ممنون از حوصله ای که به خرج دادید موفق و موید باشید .

کسب درامد :

پس از انتشار  نوبت کسب درامد است ٬ ما در اینجا روشی را معرفی کردیم که بدون نیاز به حساب ارزی و مشکلات تحریم بانکی از

Admob و چند شبکه تبلیغات دیگر کسب درامد کنیم ٬ در این روش تبلیغات admob و6 شبکه تبلیغات دیگر را در نرم افزار خواهید داشت اما بایک سایت طرف حساب هستید که پرداختش با وبمانی و..... است و هر موقع می توان درخواست پرداخت داد.هم برای نمایش و هم برای کلیک پرداخت دارد والبته تحریم را جدی نگرفته. توضیحات بیشتر در این مورد را در مطلب زیر نوشته ایم :

نکته مهم : پرداخت درآمد آگهی های نمایش داده شده از admob با خود admob است این سایت تنها درآمد 6 شبکه دیگر را که در مطلب زیر توضیح داده بطور مستقیم پرداخت می کند .

http://p30droid.com/Thread-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%82%D8%AF%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D8%AA-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%DB%8C%D9%85

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • 2 هفته بعد...
  • 3 سال بعد...
  • 7 ماه بعد...

سلام.

من آپدیت میدادم به راحتی برای گوگل پلی اما الان چند مدت هست هر چی آپدیت میزنم ریجکت میشه.

شما میدونید مشکل از چی میتونه باشه؟

ممنون.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...