رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

ذخیره کردن عکس در فضای داخلی

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید

یه سری پست دارم که اون هارو از سرور میگیرم ، و بعد داخل دیتابیس ذخیره شون میکنم 

بعد ، عکس هارو از سرور میگیرم و داخل external storage ذخیره میکنم و بعد ک ذخیره شدن میخوام که بجای اینکه بخوام ادرس عکس توی سرور رو به دیتابیس بدم ، در واقع ادرس جایی که عکس توی دستگاه ذخیره شده رو بهش بدم

یعنی میخوام یه بار که عکسارو از سرور گرفتم و ذخیره کردم داخل حافظه خارجی دستگاه(اینارو انجام دادم) میخوام حالا یه کاری کنم که تو دیتابیس بجای دادن ادرس عکس از سرور ادرس عکس توی حافظه داخلی رو بهش بدم تا عکس ها هم مثل متن هام(که از دیتابیس لود میشن) با سرعت بالا و از حافظه خود گوشی لود بشن

برای همچیین سناریویی باید چیکار کنم؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

باید عکسارو دانلود کنید.یعنی هر تصویری که قراره نمایش داده شود در فولدر sdcard/folderName قرار داده شود..شبیه کاری که تلگرام داره انجام میدهد

لینک ارسال
در 20 ساعت قبل، Farzad Sarseifi گفته است :

باید عکسارو دانلود کنید.یعنی هر تصویری که قراره نمایش داده شود در فولدر sdcard/folderName قرار داده شود..شبیه کاری که تلگرام داره انجام میدهد

سلام خسته نباشید ، عکسا رو توی دیتا ها کش میکنم و دانلود میکنم ، توی external storage مشکلی از این بابت ندارم

فقط میخوام وقتی کاربر آفلاین هست و نت نداره عکسایی که دانلود کردم رو بجای اینکه بخوام از سرور بگیرم ، نشون کاربر بدم ! 

الان وقتی پست هامو میگیرم از سرور تو دیتابیس ذخیره میشن ، مشکلی بابت تکستا ندارم مشکلم با عکس متن هستش ! ک اونم دانلود میکنم  و با async task اونو توی یه ترد دیگه در واقع دانلود میکنم توی حافظه داخلی قابل دسترس(اکسترنال) 

حالا چجوری بگم وقتی میخوام کوئری بزنم از دیتابیس افلاینم بجای اینکه ادرس عکس توی سرور رو بدم بهش ، چجوری ادرس عکس توی حافظه داخلی رو بدم بهش؟(از پیکاسو استفاده میکنم)

لینک ارسال

دلیل شما برای اینکه میخواهید در internal storage باشه چی هستش ؟

هر تصویری که دانلود میکنید مسیرش را در دیتابیس ذخیره کنید و هر بار که اینترنت نبود از مسیر cache شده استفاده کنید

لینک ارسال
در 3 ساعت قبل، Farzad Sarseifi گفته است :

دلیل شما برای اینکه میخواهید در internal storage باشه چی هستش ؟

هر تصویری که دانلود میکنید مسیرش را در دیتابیس ذخیره کنید و هر بار که اینترنت نبود از مسیر cache شده استفاده کنید

ممنون از جوابتون مهندس 

ببینید از کتابخانه picasso استفاده میکنم و همین کاری ک گفتید رو انجام میدم ، میخوام وقتی کاربر دسترسی به اینترنت نداشته باشه ، بازم 10 پست اخر رو بصورت آفلاین دریافت کنه(این سناریو رو پیاده سازی کردم) 

البته این چیزی ک شما گفتید رو خود پیکاسو فک کنم هندل کنه دیگه؟ همون آدرس رو هم بهش بدیم بدون نت فک کنم با استفاده از cache عکسارو میگیره درسته؟

پس اگه اتومات انجام میشه نیازی بهش ندارم فک میکردم این اتفاق نمیوفته و باید دستی عکسارو ذخیره کرد و بعد دوباره از حافظه داخلی خوند!

ممنونم استاد سرسیفی عزیز بابت پاسخگویی ، انجمن خیلی خوبه با وجود شما و همکاراتون

ویرایش شده توسط hamidreza.kh
لینک ارسال

نه picasso  نمی تونه کش رو به مدت زیادی نگه داری کنه. من یک کتابخونه دیگه دارم که اینکارو انجام میده براتون یعنی بدون اینکه تصویری رو دانلود کنید و بدون نیاز به اینترنت میتونه تصویر کش شده رو نمایش بده براتون

لینک ارسال
در در 1396/07/19, 10:53:24، Farzad Sarseifi گفته است :

نه picasso  نمی تونه کش رو به مدت زیادی نگه داری کنه. من یک کتابخونه دیگه دارم که اینکارو انجام میده براتون یعنی بدون اینکه تصویری رو دانلود کنید و بدون نیاز به اینترنت میتونه تصویر کش شده رو نمایش بده براتون

سلام مهندس ، چه کتابخونه ای؟ و اینکه ایا این کار استاندارد هستش؟

پیکاسو چرا اینکارو نمیکنه؟

من میخوام حداقل 20 تا پست اخر رو برام کش نگه داره و تا موقعی که 20 پست جدید نیومدن کش اون ها از بین نره ک کاربر بتونه افلاین ببینه 

لینک ارسال
در در 1396/07/22, 10:41:10، Farzad Sarseifi گفته است :

cache پیکاسو بعد از یک مدت زمانی خاص پاک میشه

ممنونم مهندس ، راهکاری سراغ دارید؟

خب مثلا کاربر اومد یه مدت به نت وصل نشد و ی روزی اومد توی اپ و دید پستا نمایش داده میشن اما عکس پستا نه ! این خیلی بده

راهکاری براش سراغ دارید و اینکه مثلا کیچ پیکاسو بعد چند مدت حذف میشه؟ ایا عکسارو روی حافطه کاربر ذخیره کنم و ادرس اونارو بدم به دیتابیس و از ادرس لوکال باز بکنم عکسارو؟اگر اره چطوری؟

لینک ارسال

دوست عزیز این کار کلا از نظر UX اشتباهه

اگر میخواید این کار رو انجام بدید یه بخشی داخل برنامه درست کنید که بشه هر مطلبی رو ذخیره (دانلود) کرد و کاربر زمانی که آفلاینه به اون مطالب مورد نظر خودش دسترسی داشته باشه و باقی اطلاعات غیر ضروری از حافظه حذف بشن. اینجوری نیازی نیست که همه ی تصاویر رو کش کنید یا دخیره کنید و کاربر هم میدونه چه مواردی روی گوشیش ذخیره شدن

لینک ارسال
  • 3 سال بعد...
در در ۱۳۹۶/۷/۲۱ در 19:10، hamidreza.kh گفته است :

سلام مهندس ، چه کتابخونه ای؟ و اینکه ایا این کار استاندارد هستش؟

پیکاسو چرا اینکارو نمیکنه؟

من میخوام حداقل 20 تا پست اخر رو برام کش نگه داره و تا موقعی که 20 پست جدید نیومدن کش اون ها از بین نره ک کاربر بتونه افلاین ببینه 

در در ۱۳۹۶/۷/۱۷ در 16:53، hamidreza.kh گفته است :

سلام خسته نباشید

یه سری پست دارم که اون هارو از سرور میگیرم ، و بعد داخل دیتابیس ذخیره شون میکنم 

بعد ، عکس هارو از سرور میگیرم و داخل external storage ذخیره میکنم و بعد ک ذخیره شدن میخوام که بجای اینکه بخوام ادرس عکس توی سرور رو به دیتابیس بدم ، در واقع ادرس جایی که عکس توی دستگاه ذخیره شده رو بهش بدم

یعنی میخوام یه بار که عکسارو از سرور گرفتم و ذخیره کردم داخل حافظه خارجی دستگاه(اینارو انجام دادم) میخوام حالا یه کاری کنم که تو دیتابیس بجای دادن ادرس عکس از سرور ادرس عکس توی حافظه داخلی رو بهش بدم تا عکس ها هم مثل متن هام(که از دیتابیس لود میشن) با سرعت بالا و از حافظه خود گوشی لود بشن

برای همچیین سناریویی باید چیکار کنم؟

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم به نتیجه رسیدید چون من اصلن بلد نیستم این کار ها رو بکنم اگه اموزشی یا سورسی دارید که بتونم باهاش کار کنم برام بفرستید 

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...