رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

قرار دادن json array در json array

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید 

دارم یه وب سرویس میگیرم برای خودم ، خب من یه سری اطلاعات شبیه به هم دارم ؛ در حال حاضر این اطلاعات رو جدا کردم و هرکدوم رو با یه ریکوئست میگیرم از سرور که خب این روش کار میکنه اما اصلا راه بهینه و بی نقصی نیست چون منطقی نیست برای گرفتن اطلاعات شبیه به هم از چندتا ریکوئست استفاده کرد

نمونه اش هم اینه 

0e9e_json_sample.jpg

در حال حاضر من برای گرفتن هرکدوم از دسته های اطلاعاتم یه ریکوئست میزنم که اشتباهه ، حالا میخوام یه کاری کنم 

اونم اینکه این اطلاهات رو دسته بندی کنم و اون دسته بندی رو بگیرم ، چجوری؟ من میخوام داخل json array م یا حالا json object م فرقی نمیکنه ، همین مقدار هارو اما با دسته بندی بزارم 

یعنی یه چیزی شبیه به این : http://api.football-data.org/v1/competitions/445/leagueTable

مثلا این جسون آرایی که الان دارم اطلاعات گروه A جام جهانی 2018 هستش ، میخوام این کلا توی یک دسته بندی json array قرار بگیره به نام groupA

و به همین ترتیب دوباره گروه های بعدی 

کلا اموزشی در این رابطه هست؟ که بشه اطلاعات دریافتی رو دسته بندی کرد ، که بعدش برای گرفتنشون کلا فقط یه ریکوئست بزنم و لازم نباشه برای هرکدوم یک درخواست بدم و الکی سرور رو مشغول و سرعتشو پایین بیارم!

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

شما یبار به url مورد نظر Request رو بفرست و response رو نگه دار داخل یه متغیر String

بعد یه JsonArray بساز از اون متغیره. یه چیزی شبیه کد زیر:

JSONArray jsonarray = new JSONArray(responseString);

بعدش یه آرایه ی public بساز 

public String[] TestResult2;

بعد طولش رو برابر اون آرایه ی قبلی بزار

TestResult2 = new String[jsonarray.length()];

حالا با توجه به تعداد تو درتویی های خروجی json با استفاده از یه loop بشکاف و برو جلو تا به آخرین response ها برسی و هی object بساز تا برسی به تهش بعد میتونی مقادیر رو بخونی

for (int i = 0; i < jsonarray.length(); i++) {

JSONObject allObj;
                        allObj = jsonarray.getJSONObject(i);

TestResult2[i] = allObj.getString("playedGames");

}

البته این کدی که نوشتم مال تهشه ولی ممکنه تو از چندتا حلقه استفاده کنی

ویرایش شده توسط mehrdadmmb2
لینک ارسال
در 5 ساعت قبل، mehrdadmmb2 گفته است :

سلام

شما یبار به url مورد نظر Request رو بفرست و response رو نگه دار داخل یه متغیر String

بعد یه JsonArray بساز از اون متغیره. یه چیزی شبیه کد زیر:

JSONArray jsonarray = new JSONArray(responseString);

بعدش یه آرایه ی public بساز 

public String[] TestResult2;

بعد طولش رو برابر اون آرایه ی قبلی بزار

TestResult2 = new String[jsonarray.length()];

حالا با توجه به تعداد تو درتویی های خروجی json با استفاده از یه loop بشکاف و برو جلو تا به آخرین response ها برسی و هی object بساز تا برسی به تهش بعد میتونی مقادیر رو بخونی

for (int i = 0; i < jsonarray.length(); i++) {

JSONObject allObj;
                        allObj = jsonarray.getJSONObject(i);

TestResult2[i] = allObj.getString("playedGames");

}

البته این کدی که نوشتم مال تهشه ولی ممکنه تو از چندتا حلقه استفاده کنی

سپاسگذارم ، عالیه 

فقط یه نکته ، الان با این کار ما یه آرایه داریم رشته ای داریم از تموم محتویاتمون ، خب حالا من این آرایه testResult2 رو چجوری به json object بشکونم؟ یا چجوری محتویاتو ازش بکشم بیرون؟

لینک ارسال

یه نکته دیگه که هست برای این کیس من ، یه جور دیگه هم میشه حل کرد این مسئله رو ، فرض کنید من مثلا اطلاعاتمو به 3 دسته تقسیم کردم و میخوام مثلا اطلاعاتم توی 3 تا دسته ی 4 تایی قرار بگیرن 

خب قبلا به interface م فقط یه لیستی از آیتم هام میدادم(کلشون مثلا 12 تا باشه ) اما حالا به interface م 3 تا لیست از آیتم هام میدم 

بعد با for های متفاوت از response م 3 تا لیستم رو پر میکنم و میدم به interface م ! و مثلا میخوام هرکدوم از این لیستا رو توی یک فرگمنت بزارم مثلا 3 تا لیستمو توی 3 تا فرگمنت بزارم 

خب با این روش من در واقع برای هر 3 تا فرگمنتم همه لیستا (یعنی 3 تا لیستم ) رو میفرستم ولی توی هرکدوم فقط یک لیست رو میگیرم ! و 2 تای دیگه توی هر فرگمنت بلا استفاده میمونن! 

مثلا اقا لیست اول توی فرگمنت اول ، لیست دوم توی فرگمنت دوم و لیست سوم توی فرگمنت سوم ! 

فقط ایراد این کار اینه که الکی الکی همه لیستا برای هرکدوم از فرگمنتا ارسال میشن درحالی که من فقط نیاز به یکی از اونا دارم ن هر سه تاشون!

روش شما آیا بهینه تر هستش ؟ 

لینک ارسال

درواقع شما باید ببینید به چه چیزی نیاز دارید بعضی وقتا این کار جواب میده و بعضی وقتا نه

در خصوص اون سوال اولتون هم شما تا جایی که برسید به تهش باید از String هاتون JSONObject بسازید و هدر مورد نظر رو بیرون بکشید که بعد از این کار تمام محتویات داخل همون هدرس، بعد دوباره تبدیل به String میکنید و دوباره هدر بعدی رو بیرون میکشید و همینطور تا آخر

لینک ارسال
در 15 ساعت قبل، mehrdadmmb2 گفته است :

درواقع شما باید ببینید به چه چیزی نیاز دارید بعضی وقتا این کار جواب میده و بعضی وقتا نه

در خصوص اون سوال اولتون هم شما تا جایی که برسید به تهش باید از String هاتون JSONObject بسازید و هدر مورد نظر رو بیرون بکشید که بعد از این کار تمام محتویات داخل همون هدرس، بعد دوباره تبدیل به String میکنید و دوباره هدر بعدی رو بیرون میکشید و همینطور تا آخر

سپاسگذارم از جواب هاتون ، بسیار استفاده کردم 

نه منظورم کلی هست چجوری از یک آرایه استرینگی json object بگیرم؟ متغییر indexOf ش اینکارو میکنه؟ یا چیز دیگه هست؟ چون خود ارایه استرینگی رو نمیشه مستقیم از getJsonObject کرد 

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...