رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

زبان جاوا یا کاتلین؟

پست های پیشنهاد شده

سلام من تازه کارم اومدم زبان برنامه نویسی اندروید رو با جاوا و با بیسیک 4 اندروید شروع کنم که دوستان جلوی منو گرفتن و گفتن بیسیک 4 اندروید قدیمی شده آموزش رو بیخیال شدم اومدم برنامه نویسی رو با جاوا و با اندروید استودیو یاد بگیرم که الان بعضی از دوستان میگن جاوا کم کم میره کنار و گوگل زبان برنامه نویسی کاتلین رو جایگزین کرده الان واقعا موندم چه کنم میشه یه حرفه ای راهنمایی کنه؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

فعلا با جاوا کار کنید چونکه کاتلین هنوز بطور کامل مورد استفاده قرار نمیگیره و خیلی زمان میبره که کامل بشه و بتونیم به عنوان زبان اول اندروید ازش استفاده کنیم

اما حتما آموزش رو بخونید و دانش کاتلین رو بدست بیارید

لینک ارسال
در 1 ساعت قبل، Farzad Sarseifi گفته است :

سلام

فعلا با جاوا کار کنید چونکه کاتلین هنوز بطور کامل مورد استفاده قرار نمیگیره و خیلی زمان میبره که کامل بشه و بتونیم به عنوان زبان اول اندروید ازش استفاده کنیم

اما حتما آموزش رو بخونید و دانش کاتلین رو بدست بیارید

دوست عزیز یعنی من که میخام برنامه نویسی رو شروع کنم پس اول جاوا رو یاد بگیرم؟ اخه بهم گفتن چون تو تازه میخای شروع کنی از همون کاتلین شروع کنی بهتره. ایا نمیشه با کاتلین شروع کنم؟ + اینکه ایا کاتلین رو یاد گرفتم باید جاوا رو هم یاد بگیرم؟

لینک ارسال
در 58 دقیقه قبل، imaniy گفته است :

دوست عزیز یعنی من که میخام برنامه نویسی رو شروع کنم پس اول جاوا رو یاد بگیرم؟ اخه بهم گفتن چون تو تازه میخای شروع کنی از همون کاتلین شروع کنی بهتره. ایا نمیشه با کاتلین شروع کنم؟ + اینکه ایا کاتلین رو یاد گرفتم باید جاوا رو هم یاد بگیرم؟

مهمه که کی بهتون پیشنهاد داده چی رو یاد بگیرین!

آیا کسی که این پیشنهاد رو داده در چه رنج سنی هستش و چقدر سابقه برنامه نویسی دارن که راهنماییتون کردن

سعی کنید همیشه از افراد متخصص که تجربه سال های زیاد برنامه نویسی رو دارن مشورت بگیرید

لینک ارسال

ممنون اقا فرزاد همین سوال رو از یک مدرس پرسیدم تو یک سایتی این جواب زیر رو بهم داد ولی خیلی برام مهمه بدونم نظر شما هم چیه.

شما b4a رو که کلا بیخیال بشین.

ولی اگر شما می خواین تازه شروع کنین، یا با جاوا شروع کنین یا کاتلین، از نظر تخصصی کاتلین مزایایی داره که در جاوا نمی تونید پیدا کنید، مثل سادگی در یادگیری زبان کاتلین، قدرت و انعطاف بیشتر کاتلین، Null Safety و خیلی چیزای دیگه. البته اگر کسی قبلا سوئیف کار کرده باشه کاتلین رو سریعتر یاد می گیره. ساختار این دو شبیه به هم هست. از طرفی هنوز در بیشتر شرکت ها جاوا کار میشه و کم کم دارن می رن سراغ کاتلین:

پس به سراغ برنامه نویسی اندروید با جاوا بروید اگر: * می خواهید در شرکتی استخدام شوید و به سراغ زبان کاتلین بروید اگر می خواهید : * بر زبانی مسلط شوید که گوگل در نظر دارد آنرا جایگزین جاوا کند * می خواهید در شرکتی استخدام شوید که نیروی کاتلین می خواد (بازار نیروی کار برنامه نویس کاتلین عالی است) * اگر یک ایده دارید و می خواهید آنرا به اپ تبدیل کنید (مسلما کاتلین انتخاب بهتری است، چرا که شما در آینده مجبور نیستید آنرا از جاوا به کاتلین بازنویسی کنید)

تجربه ثابت کرده که از این پس سرمایه گذاری (زمان یادگیری) بر روی زبان جاوا اشتباه است. چرا؟ کدام تجربه؟ بزرگترین تجربه، تجربه برنامه نویسان iOS است که در ابتدا با زبان Objective C برنامه نویسی می کردند. بعد از آنکه Apple زبان سوئیفت رو معرفی کرد، به مرور این زبان، زبان اصلی برنامه نویسی شد. به طوری که هم اکنون شما در آگهی های استخدام، خیلی خیلی سخت می توانید نیاز به برنامه نویس مسلط به Objectiv C رو پیدا کنید. همینطور مدرسان، مدت زیادی است که دیگر آموزش برنامه نویسی بر پایه Objectiv C تولید نمی کنند.

پس اگر از من مدرس که هم آموزش "برنامه نویسی اندروید با جاوا" را دارد و هم "آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین را" بپرسید کدام زبان مناسب برای شروع به کار است، 100 درصد کاتلین را معرفی می کنم.

لینک ارسال

من با حرفشون موافق نیستیم

هنوز کاتلین جای کار زیاد داره و هر جای بخواید کار کنید منبع اصلی جاوا میباشد و زمان میبره جایگیزین جاوا در اندروید شود و هنوز Release بدون اشکالی نداره

این نکته رو شما باید تو ذهن داشته باشید وقتی جاوا رو یاد بگیرید یک دنیا تکنولوژی جلو رویتان هستش که میتوانید روی اونا کار کنید

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...