رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

درخواست راهنمایی برای پشتیبانی از صفحه های مختلف

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان . من داکیومنت گوگل رو خودنم و چند تا سوال تو stackoverflow و به طور کامل گیج شدم درمورد ساخت اپ برای صفحه های مختلف . 

دقیقا باید چیکار کرد ؟ باید 4 تا پوشه برای سایز های مختلف بوجود اورد و تو هرکدوم هم 7 - 8 - 10 تا dpi مختلف ؟ یعنی روی هم یه 20 - 30 تایی باید لیوت درست کرد به ازای هر صفحه ؟؟؟!!؟؟ بعد اینکه تو قسمت app تو پنل پروجکت اصلا پوشه ها مشخص نیستن . تو قسمت android البته . الان دقیقا باید چیکار کنیم باید پوشه درست کنیم یا نه فقط لیوت ؟ مثلا content-main(large-mdpi) ممنون میشم راهنماییم کنید 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 14 ساعت قبل، game_builder گفته است :

سلام دوستان . من داکیومنت گوگل رو خودنم و چند تا سوال تو stackoverflow و به طور کامل گیج شدم درمورد ساخت اپ برای صفحه های مختلف . 

دقیقا باید چیکار کرد ؟ باید 4 تا پوشه برای سایز های مختلف بوجود اورد و تو هرکدوم هم 7 - 8 - 10 تا dpi مختلف ؟ یعنی روی هم یه 20 - 30 تایی باید لیوت درست کرد به ازای هر صفحه ؟؟؟!!؟؟ بعد اینکه تو قسمت app تو پنل پروجکت اصلا پوشه ها مشخص نیستن . تو قسمت android البته . الان دقیقا باید چیکار کنیم باید پوشه درست کنیم یا نه فقط لیوت ؟ مثلا content-main(large-mdpi) ممنون میشم راهنماییم کنید 

سلام و درود

دوست من احساس میکنم شما یمقداری برداشت اشتباه داشتین توی مطالعاتتون

اول اینکه شما با استفاده از Constraint layout میتونید طراحی صفحه هاتونو انجام بدین و روی هر سایزی که باشه به مشکل برنمیخورید

سوالتون راجب پوشه هارو متوجه نشدم

ولی این رو بگم خدمتتون که میتونید راحت با کلیک راست روی پوشه layout یک صفحه جدید ایجاد کنید

یا حتی یک اکتیویتی ایجاد کنید که به صورت خودکار یک ویو یا layout براش بوجود میاد

پیشنهاد میکنم چنتا فیلم آموزشی به زبان فارسی ببینید

باز اگر سوال یا مشکلی داشتین در خدمت شما هستیم

لینک ارسال

ممنون ولی اموزش پیدا نکردم در این مورد 
با Constraint هم ساختم منتها اندازه ها هماهنگ نمیشن مثلا اندازه ی تصاویر یا پدینگ ها و مارجین هایی که با dp تنظیم شدن کلا فرق میکنن تو این لیوت . الان نرم افزار های معروف برای هر صفحه ای یه لیوت ساختن ؟ 

دقیقا میشه بپرسم چند تا صفحه نیازه ؟ الان فهمیدم ظاهرا به پوشه ی سایز نیاز نیست و فقط باید با dpi سروکار داشت درسته ؟ مثلا باید 4 - 5 تا لیوت ساخت روی ldpi و mdpi و hdpi و غیره ... کلا میدونین چند تا صفحه هست که کل موبایل ها و تبلت هارو پوشش بده ؟ 

لینک ارسال

دوستان اگر میشه جواب بدین واقعا نیاز دارم . میخوام روی تمامی صفحات موبایل و تبلت خوب بیاد . برای هر لیوت باید چند تا مشابهشو بسازم ؟ 

هیچ جوری نمیشه تست کرد به صورت مجازی ؟ قبلا اندروید استادیو ظاهرا یه چیزی داشت که تست میکرد ولی الان ندیدم توش 

لینک ارسال

دوستان اگر میشه جواب بدین واقعا نیاز دارم . میخوام روی تمامی صفحات موبایل و تبلت خوب بیاد . برای هر لیوت باید چند تا مشابهشو بسازم ؟ 

هیچ جوری نمیشه تست کرد به صورت مجازی ؟ قبلا اندروید استادیو ظاهرا یه چیزی داشت که تست میکرد ولی الان ندیدم توش 

برای اینکار باید از ConstraintLayout استفاده کنید.

آموزشش رو از شاپ دروید میتونید ببینید

آموزش طراحی لایوت اندروید Constraint

https://shopdroid.ir/learn-constraint-layout/

لینک ارسال

حالا فرض کنید من نمیخوام از این لیوت استفاده کنم و قراره از linear استفاده کنم ! دیگه ممکن نیست رو همه ی موبایل ها خوب اجرا بشه ؟ 

تا جایی که فهمیدم باید رو 6 تا دی پی ای ساخته بشه ldpi . mdpi . hdpi .xhdpi . xxhdpi . xxxhdpi ولی مشکلی که وجود داره اینه که این دی پی ای ها تو صفحه های مختلف فرق میکنن . مثلا تو اندروید استادیو یه عکس که گذاشتمش 100dp توی یه موبایل 5 اینچ xhdpi بزرگتر از تبلت 10 اینچ mdpi هست در صورتی که باید خیلی کوچیکتر باشه و اصلا هم علتش رو نمیفهمم چرا همینطور روی 2 تا دی پی ای مشترک ولی با اندازه صفحه های متفاوت این قضیه وجود داره ! مثلا وقتی یه تصویر با طول 100 دی پی گذاشتم تو یه صفحه ی 5 اینچ و یک سوم صفحه رو اشغال کرد ادم انتظار داره این تصویر روی صفحه ی 10 اینچ هم همینطور باشه و یک سوم صفحه رو اشغال کنه چون دی پی ای هاش مثل همن ولی همونطور که گفتم اینطوری نیست . تو stack overflow هم کسی جوابمو نمیده !!

لینک ارسال
در در 1397/11/19, 02:55:18، game_builder گفته است :

حالا فرض کنید من نمیخوام از این لیوت استفاده کنم و قراره از linear استفاده کنم ! دیگه ممکن نیست رو همه ی موبایل ها خوب اجرا بشه ؟ 

تا جایی که فهمیدم باید رو 6 تا دی پی ای ساخته بشه ldpi . mdpi . hdpi .xhdpi . xxhdpi . xxxhdpi ولی مشکلی که وجود داره اینه که این دی پی ای ها تو صفحه های مختلف فرق میکنن . مثلا تو اندروید استادیو یه عکس که گذاشتمش 100dp توی یه موبایل 5 اینچ xhdpi بزرگتر از تبلت 10 اینچ mdpi هست در صورتی که باید خیلی کوچیکتر باشه و اصلا هم علتش رو نمیفهمم چرا همینطور روی 2 تا دی پی ای مشترک ولی با اندازه صفحه های متفاوت این قضیه وجود داره ! مثلا وقتی یه تصویر با طول 100 دی پی گذاشتم تو یه صفحه ی 5 اینچ و یک سوم صفحه رو اشغال کرد ادم انتظار داره این تصویر روی صفحه ی 10 اینچ هم همینطور باشه و یک سوم صفحه رو اشغال کنه چون دی پی ای هاش مثل همن ولی همونطور که گفتم اینطوری نیست . تو stack overflow هم کسی جوابمو نمیده !!

سلام میشه داداش ولی پرفورمنس برنامه میاد پایین 

سعی که با استاندارد گوگل خودتو مچ کنی وقتی ConstraintLayout  از هر جهت خوبه چرا ازش استفاده نمیکنی 
شما یه لایت رو تو عرض 30دقیقه تو ConstraintLayout میتونی ریسپانس کنی ولی اگه بخوای همین کارو با لایه های دیگه بکنی هم وقت زیاد میخواد و هم صبر و حوصله و هم کارایی و پرفورمنس  برنامه میاد پایین 

امیدوارم تصمیم درست رو بگیری و اینم بگم که ConstraintLayout اصلا سخت نیست یه بار امتحانش کن متوجه میشی

لینک ارسال

از constraintLayout استفاده کردم منتها یا من بلد نبودم یا چی اندازه ها دقیق در نمیاد . یعنی اینگار اصلا نباید از dp استفاده کنیم فرضا پایین صفحه میخوام 160dp فضای خالی باشه تو موبایل 5 اینچ بعد وقتی تو تبلت 10 اینچ تست میکنم نصف صفحه خالی میشه و وقتی روی یه گوشیه مثلا 4 اینچ lowdp از صفحه میزنه بیرون کلا . نمیدونم حالا مشکل کجاست . 

لینک ارسال

از constraintLayout استفاده کردم منتها یا من بلد نبودم یا چی اندازه ها دقیق در نمیاد . یعنی اینگار اصلا نباید از dp استفاده کنیم فرضا پایین صفحه میخوام 160dp فضای خالی باشه تو موبایل 5 اینچ بعد وقتی تو تبلت 10 اینچ تست میکنم نصف صفحه خالی میشه و وقتی روی یه گوشیه مثلا 4 اینچ lowdp از صفحه میزنه بیرون کلا . نمیدونم حالا مشکل کجاست . 

دوست عزیز

اون مقاله ای که استاد سرسیفی گذاشتن رو اگر مطالعه کنید کامل مسلط میشین به بحث طراحی با این لایوت

اگر درست و دقیق انجام بدین این مشکل پیش نخواهد اومد

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...